Adaptační kurz 6.A – Radvanice, Jestřebí hory

Na druhém stupni jsme úplně nová třída, a tak jsme se společně vydali na adaptační kurz, ať se hezky seznámíme někde mimo školu. Byl to výlet plný zážitků, toulek přírodou, ale také rozmarů počasí a dětských duší.

Napínavá byla už cesta na místo. Z Trutnova jsme vyrazili vlakem směr Teplické skály. Ten nás dovezl až do krásného prostředí Jestřebích hor a Radvanicemi jsme si to namířili směr penzion pěkně přímou cestou mimo silnici. Leč naše naváděcí aplikace nedbala vlastnictví daných pozemků, takže nás dovedla k výběhu krav a museli jsme prokázat trochu statečnosti i důvěry v pasoucí se stádo.

V čase před večeří jsme na plno využili místní tělocvičnu. Vybíjená všech proti všem i ve družstvech děti doslova pohltila. Přesto měly dost elánu na večerní společenskou hru v týmech s názvem Abeceda.

Na druhý den jsme si naplánovali výlet po hřebeni Jestřebích hor, který je lemovaný vojenskými bunkry. To si naše převážně chlapecká třída nadmíru užila, a to včetně cestou nahoru remcajících jedinců. Došli jsme až na rozhlednu Žaltman, která poskytuje nádherný výhled. Zelené pastviny nás pak přivedly ke spodní stanici lyžařského vleku v Radvanicích.

Na penzionu si po večeři užili společné promítání filmu, načež se něžná část třídy z posledních sil pustila do zkrášlování černými pleťovými maskami. Ta mužská nás zase opakovaně ujišťovala, že naše představa unavených, rychle usínajících dětí byla velice naivní.

Poslední den našeho krátkého kurzu patřil návštěvě 4 km vzdáleného Měděného dolu Bohumír. Zde jsme si užili dobrodružnou a poučnou exkurzi důlními prostory a schovali se při ní před mírným, ale vytrvalým deštěm. Zahaleni do pláštěnek jsme pak rychlou chůzí pelášili podél potoka Jívka na teplý oběd na penzionu.

Zpět do Trutnova nás křivolakou cestou mezi skalami dovezl opět pohodlný motoráček, abychom děti předali za průtrže mračen na trutnovském nádraží do náručí odpočatých rodičů.

Andrea Patková + asistující Leoš Patka