Druhý stupeň na výstavě "Máš na míň"

Dali jsme na doporučení našich osmáků a též jsme se vydali do trutnovské galerie za trochou té kultury. Vrtalo nám hlavou, proč se výstava jmenuje tak netradičně… A nakonec se nám rozsvítilo, protože výstava byla v duchu kresleného humoru. Ten všichni známe z novin či nějakého časopisu (např. časopis pro děti Dikobraz). Do tohoto žánru spadá karikatura, kreslené vtipy s textem v obrázku či pod ním nebo jen samotný humorný obrázek. Našimi významnými autory kreslených vtipů jsou Neprakta, který kreslil na humor Švandrlíka, dále Jiránek, Renčín, Vyčítal, Urban, ale i Josef Lada či Ondřej Sekora. Časem kreslíři začali vytvářet z obrázků krátké příběhy, tedy komiksy, tzv. stripy (např. komiksový seriál „Garfield“). A právě na nejlepší stripy od 6 různých umělců z ČR, mezi kterými nechyběl ani trutnovský rodák Jiří Grus, jsme se šli podívat také. Byli jsme mile překvapeni, že návštěva galerie není nutně nuda! Některé vtipy byly roztomilé, některé k zamyšlení a našly se i vtípky lechtivého charakteru :o) Však jsme už v pubertě a lecčemu již rozumíme! :o)

Nakonec jsme si také jako spolužáci z 8.třídy zkusili pár stripů vytvořit a světe div se, docela nám to šlo.

Takže máme na víc, ne, že ne!

Třídy 6.A, 7.A, 7.B a 9.A