Kariérové poradenství

V úterý 13. prosince naši školu navštívily pracovnice PPP Trutnov Mgr. et Mgr. Vendula Chrástová a Mgr. Dana Šilhanová a společně s výchovnou poradkyní připravily pro naše deváťáky a osmáky dvouhodinový program. Žáci se nejprve seznámili s tzv. měkkými kompetencemi, které jsou uvedeny v Národní soustavě povolání a poté si na praktických příkladech povolání vyzkoušeli, zda jsou schopni prakticky určit, jaké kompetence jsou při výkonu daného povolání třeba. Následně se žáci přesunuli do lavic, kde si za pomoci symbolů zaznamenali na papír souhrn vlastností, dovedností a znalostí, které jsou jim vlastní, baví je nebo jim jdou. Poté byli vyzváni, aby k symbolům zaznamenali, které kompetence rozvíjejí a zda tyto kompetence využijí při povoláních, které se jim zdají atraktivní. Při aktivitách nechyběla ani skupinová práce, díky níž všichni získali i zpětnou vazbu zvenčí. Žáci si za svůj aktivní a zodpovědný přístup zaslouží naši pochvalu a děkujeme i lektorkám za přínosnou a velmi zajímavě zpracovanou aktivitu.

Mgr. Iveta Šílová