Knihovna 4.A a 4.B

V minulém týdnu naše třídy 4.A a 4.B navštívily místní knihovnu. Tato akce byla připravena s cílem podpořit čtenářskou gramotnost a seznámit děti s různými žánry literatury, zejména s pověstmi. Po příchodu nás knihovnice přivítala a zahájili jsme povídáním o tom, co jsou to pověsti. Naše diskuze se točila kolem známých českých pověstí, jako je ta o Golemovi a trutnovském drakovi.

Po úvodním povídání měly děti možnost si v knihovně prohlížet a číst knihy podle svého výběru. Každé z nich si našlo knihu, která ho zaujala, ať už to byla dobrodružná knížka, pohádky nebo třeba naučná literatura. Někteří si dokonce vybrali knihu, kterou si mohli půjčit domů, aby mohli pokračovat ve čtení ve volném čase.

Celá návštěva byla nejen příležitostí k tomu, aby si děti rozšířily své obzory v oblasti literatury, ale také k tomu, aby prohloubily svůj vztah ke knihám a čtení. Knihovna je pro nás nyní místem, kam se budou děti rády vracet, aby objevovaly nové příběhy a rozvíjely své čtenářské dovednosti. Doufáme, že knihy, které si děti vypůjčily, jim přinesou mnoho radosti a nových zážitků a budeme se těšit opět na další návštěvu.

Mgr. Šárka Nývltová