Logická olympiáda + Pythagoriáda

Během měsíce října proběhly 2 soutěže se zaměřením na matematiku a logiku :-)

První z nich byla Logická olympiáda. Tato soutěž je pořádaná Mensou České republiky a je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Pro žáky řešící samostatně úlohy přes internet je to soutěž poněkud obtížná, protože se neřeší klasické příklady, které znají z hodin matematiky. Proto obdivuji všechny, kteří se do této soutěže přihlásili a pokusili se ji zdárně vyřešit.

Mezi tyto odvážlivce patřili:

Skupina A (3. – 5. ročník) – účastnilo se 1 047 žáků z Královehradeckého kraje

1. Troch Daniel (5.N) – (173. – 181. místo)

2. Vořechovský Tobiáš (3.A) – (555. – 569. místo)

Skupina B ( 6. – 9. ročník) – účastnilo se 1740 žáků z Královehradeckého kraje

1. Gerberich Matyáš (9.A) – (254. – 271. místo)

2. Tryzna Matěj (9.A) – (272. – 290. místo)

3. Nedvědová Martina (6.N )– (498 – 526. místo)

Druhou soutěží bylo školní kolo Pythagoriády, což je soutěž pro všechny žáky 2. stupně zajímající se o matematiku. Školního kola se zúčastnilo 18 žáků a maximální počet možných získaných bodů byl 15. Úspěšným řešitelem se stal žák, který získal minimálně 9 bodů.

Nejlepšími řešiteli byli tito žáci:

1. Vlček Adam - 13 bodů

2. Štancl Daniel – 9 bodů

1. Vu Khac Vinh Jan – 11 bodů

6. 11. budou z těchto žáků pořadatelem vybráni postupující do okresního kola Pythagoriády, které se bude konat 23. listopadu 2022.

Všem řešitelům gratulujeme k jejich umístění a postupujícím do dalších kol přejeme hodně štěstí při řešení náročných, ale určitě zajímavých úkolů.

Mgr. Alice Linhartová