„Mít tak pejska“

Dne 24. 4. se konal zážitkově-vzdělávací program „Mít tak pejska.“ Zúčastnila se ho 4. a 5. třída.

Školící tým tvořili dva lektoři, kteří přivedli krásného pejska jménem Ria. Bylo vidět, že Ria má ráda děti a nechávala se hladit. Na začátku odpočívala, aby měla sílu něco předvést a děti měly plno práce s otázkami, na které odpovídaly. Celý program byl obsahově propracovaný. Dozvěděly se, proč mít psa, proč ho nemít, co to všechno to obnáší a kolik je to bude stát. Pracovaly také ve skupinách, kde byly týmy rozdělené na „pejskaře a nepejskaře.“ Vše bylo prezentováno ve snaze sdělit, aby si lidé nepořizovali psy, kteří pak končí v útulcích. Na závěr dětem ukázali, jak pejska správně krmit, a poté si každý mohl vyzkoušet různé povely. Viděli jsme válení sudů, štěkání, chůzi vedle člověka a další.

Program byl úžasný a děti jako odměnu pro pejska přinesly různé pamlsky.

Moc děkujeme a budeme se těšit někdy příště.

Mgr. Šárka Nývltová, Mgr. Jana Kroužková

Videa