Preventivní program RIAPS

V úterý 24.1. absolvovali žáci sedmých tříd preventivní program RIAPS Trutnov na téma alkohol a kouření. Ze začátku se dětem zdálo, že se na toto téma nemají co dozvědět, což jim během programu dvě pracovnice RIAPSU snadno vyvrátily. Kromě toho, že se sedmáci dozvěděli nějakou tu teorii, mohli si vyzkoušet brýle, které simulovaly stav vidění v opilosti, a se zájmem si prohlédli dehet soustředěný ve sklenici. Obzvlášť o brýle byl velký zájem!

Ke konci už bylo jasné, že ne všechny vědomosti našich žáků byly stoprocentní, že ne ve všem se úplně vyznají a že ne vždy jsou seznámeni se všemi riziky. Na druhou stranu se spoustu nových věcí dozvěděly i slečny z RIAPSU, protože děti ledacos vidí jinak, lépe a zkušenosti a informace sbírají odlišnou cestou než tou oficiální.

Sedmáci nejvíce ocenili to, že pracovnice z RIAPSU s nimi jednaly jako se sobě rovnými, měly zájem o jejich názory a zkušenosti a to vše vedlo k tomu, že celé povídání bylo oboustranně velmi otevřené.

Za celý program a profesionalitu velmi děkujeme a těšíme se na další povídání o důležitých tématech.

Mgr. Tereza Koubová