Volba povolání

Naši deváťáci se budou muset co nevidět rozhodnout, kam nasměrují své další studijní kroky. Aby se jim alespoň trochu lépe vybíralo a rozhodovalo, navštívili 7. října v Uffu se svou třídní učitelkou Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů, kterou již tradičně pořádá Krajská hospodářská komora.

V následujícím týdnu jsme pak pro vycházející žáky připravili návštěvu Informačního poradenského střediska Úřadu práce Trutnov. Pracovník úřadu pan Novák seznámil naše žáky s tím, v čem práce tohoto úřadu spočívá, poskytl jim základní informace o trhu práce a poradil, kde mohou čerpat informace, aby se svým rozhodnutím byli pokud možno spokojeni. Všichni pak obdrželi Atlasy školství Královéhradeckého kraje a zájemci také užitečné internetové adresy.

Doufáme, že účastí na těchto akcích jsme našim deváťákům alespoň trochu pomohli ve výběru budoucího povolání a při volbě toho pravého jim přejeme šťastnou ruku.

Mgr. Iveta Šílová