4.A a 5.A - Výlet Praha

Cesta autobusem z Trutnova do Prahy trvala cca 2 hodiny. Nejprve jsme šli na Pražský hrad, kde nás čekala bohatá prohlídka různých památek a historické události. Prošli jsme katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, poté jsme prošli starým královským palácem přes Vladislavský sál až po okno defenestrace. Tím skončila prohlídka a vydali jsme se na Petřín.

Lanovka nás vyvezla na vrchol a šli jsme směrem na rozhlednu. Skoro všechny děti vylezly až do 2. patra Petřínu ve výšce 58,70 m nad zemí se 299 schody.

Další program bylo Zrcadlové bludiště, které nejen že bylo vtipné, ale i zábavné.

Poslední část výletu tvořila cesta po Karlově mostě až na Václavské náměstí, kde si děti zakoupily něco dobrého k snědku v Mc Donald´s.

Pak zbývalo už jen se dostat k autobusu a rozloučit se s Prahou.

Jiří Rejl 5. A

V Praze se mi líbila prohlídka Pražského hradu a Zlatá ulička. Na Petříně jsme byli v zrcadlovém bludišti. Moc se mi tam líbilo.

Monika Kociánová

Sice tam bylo hodně turistů, ale bylo to tam nádherné. Mně osobně se nejvíc líbila Karlova univerzita a Petřín. Z rozhledny byl krásný výhled na různé památky např. Tančící dům, Vyšehrad, Národní divadlo a spoustu dalších památek. Mně se tento výlet moc líbil a jela bych klidně znovu!

Julie Houtová

Doporučuji rozhlednu Petřín.

Jakub Urban

Výlet do Prahy byl úžasný. Navštívili jsme Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, Petřín, Karlův most atd. Bylo to úžasné, moc se mi to s kamarádkami líbilo.

Péťa Vašíčková

Výlet byl super, nejvíce se mi líbil chrám sv. Víta, Karlův most a Pražský hrad.

Lilien Groerová